facebook


NewsyPrzerwy w pracy Fugazi w 2021

02.05.2021

Przerwy w pracy Fugazi :
4.05 i 4.06
oraz 19-30.07.2021 urlop
PRACA, Fugazi, mechanik i elektryk

29.04.2021


Zatrudnimy : mechanika i elektryka samochodowego do montażu instalacji gazowych w samochodach osobowych i dostawczych z silnikami benzynowymi i w dieslach.

Praca zespołowa z podziałem na określone zadania.

Montowane instalacje : Landirenzo, Lovato oraz Stag.

Praca w Krakowie w godzinach 8:00 do 16:00 pon.-pt. SOBOTY WOLNE !!! :)

Wymagania : - wykształcenie techniczne, w kierunku mechaniki lub elektromechaniki samochodowej - znajomość podstaw elektrotechniki i mechaniki pojazdowej - prawo jazdy kategorii B ( wyższe kategorie mile widziane ) - umiejętność diagnozowania usterek - obsługa urządzeń diagnostycznych (np. multimetru ) - mile widziane umiejętności ślusarskie - umiejętność pracy zespołowej - kultura osobista

Obowiązki : - wywiad z klientem w formie protokołu, przy przyjęciu auta do montażu - diagnostyka przy przyjęciu auta do montażu - montaż i serwis instalacji gazowych - regulacja instalacji po montażu podczas jazdy testowej ( mapowanie ) - przekazanie auta klientowi ( prezentacja instalacji i instruktaż obsługi )

Oferujemy : - umowa o pracę na pełny etat, na czas nieokreślony - atrakcyjne wynagrodzenie - szkolenie stanowiskowe ( przyuczenie do zawodu montera instalacji gazowych ) - szkolenia branżowe gratis - wszelkie narzędzia potrzebne do pracy, laptop oraz własne szafki narzędziowe - możliwość doposażania stanowiska według bieżących potrzeb - prace z nowoczesnymi komputerami diagnostycznymi: Launch, Delphi, autodata online (aktualizowanymi na bieżąco) - prace w klimatyzowanych pomieszczeniach - odzież ochronną ( ubranie robocze, buty, czapki, rękawiczki itp ) - rabaty pracownicze ( na instalację gazową oraz części zamienne do auta pracownika itp.) - miejsce parkingowe na czas pracy - ubezpieczenie grupowe - wolne soboty Nie wykluczamy rozważenia kandydatury osoby nie spełniającej powyższych wymagań ( np. brak wykształcenia technicznego, ponieważ możemy przeszkolić kandydata ) Dodatkowe informacje tel. : 505 384 394 ( czyli 505 fugazi )
Centrala telefoniczna

30.03.2020

Teraz łatwiej zadzwonić do Fugazi !!!
nr tel. centrali : +48 12 638 02 00, nr wewnętrzne :
1 - Serwis instalacji gazowych
2 - Mechanika Pojazdowa
3 - Montaż nowych instalacji LPG
Wpis gazu do dow.rej.

11.03.2020

Montaż instalacji LPG w samochodzie to nie tylko spore oszczędności, ale również kilka nowych obowiązków. Fakt zasilania gazem należy zgłosić w ciągu 30 dni do wydziału komunikacji. Ponadto samochodowa instalacja gazowa podlega corocznym badaniom technicznym w stacji kontroli pojazdów - podaje serwis gazeo.pl.

Warsztat, który wykona montaż instalacji gazowej w samochodzie ma obowiązek nie tylko wydać auto, ale również wręczyć klientowi zestaw dokumentów. Są nimi:

  • karta gwarancyjna;
  • instrukcja obsługi;
  • wyciąg ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej dany typ pojazdu do zasilania gazem;
  • atest na zbiornik, tzw. paszport (wydawany przez zakład po montażu, ale pochodzący bezpośrednio od producenta); jest to poświadczenie badania i dopuszczenia do eksploatacji zbiornika przez Transportowy Dozór Techniczny;
  • faktura za wykonaną usługę (powinna zawierać nr nadwozia, tzw. VIN, oraz numer rejestracyjny pojazdu, o ile pojazd jest już zarejestrowany).

Dysponując powyższymi, udajemy się do wydziału komunikacji, gdzie zarejestrowany został wcześniej samochód. Na szczęście dowód rejestracyjny to nie dowód osobisty i można dopisywać w nim dane bez konieczności wymiany za każdym razem, gdy pojawia się nowy wpis (chyba że brakuje miejsca na nowe informacje). Gdy złożymy wypełniony wniosek o dokonanie zmian, fakt zamontowania instalacji LPG zostanie zaznaczony poprzez adnotację odpowiedniej treści: „Gaz”, „LPG” lub „Przystosowany do zasilania gazem”.

Badanie techniczne

Polskie przepisy mówią, że instalacja gazowa w samochodzie podlega corocznym badaniom technicznym w stacji kontroli pojazdów, podczas rutynowego przeglądu. Jeśli do kolejnego przeglądu samochodu zostało mniej niż rok, jedziemy na niego w ustalonym terminie. Jeżeli natomiast zamontowaliśmy instalację w nowym samochodzie (do 5 lat), który ma okres ważności pierwszego badania technicznego wynoszący 3 lata, a kolejnego - następne 2, to podczas dokonywania wpisu odstępy między przeglądami zostaną na stałe skrócone do 1 roku.

Wybierając się do wydziału komunikacji, koniecznie trzeba mieć przy sobie także:

  • dokument potwierdzający tożsamość,
  • kartę pojazdu, o ile ją wydano (trafi do niej taki sam wpis, jak do dowodu rejestracyjnego) oraz
  • upoważnienie - jeżeli nie jesteśmy jedynymi właścicielami auta, potrzebne będzie upoważnienie współużytkownika lub jego obecność.

Na tym formalne obowiązki się kończą. Nie ma obowiązku powiadamiania ubezpieczyciela o zmianie sposobu zasilania naszego auta, chyba że korzystamy z polisy typu auto casco. Po dokonaniu montażu zmienia się bowiem wartość samochodu i w związku z tym warto zmodyfikować umowę zawartą z firmą ubezpieczeniową. W przeciwnym razie koszt ewentualnego uszkodzenia elementów instalacji nie zostanie zrefundowany, ponieważ z punktu widzenia ubezpieczyciela wcale jej w naszym aucie nie będzie.

Termin na zgłoszenie do wydziału komunikacji montażu instalacji LPG wynosi 30 dni.

 

źródło : gazetaprawna.pl
Zamów wycene instalacji

06.09.2016

Zamów wycenę instalacji LPG do twojego samochodu
Gaz w DIESLU !!! - już w Fugazi

15.02.2016

https://web.facebook.com/FugaziDieselGaz/
Fugazi na Moto Show '15 w Krakowie

31.05.2015

Zobacz ZDJĘCIA i FILM z naszego udziału w tegorocznym Moto Show w Krakowie. 
Mechanika samochodów DOSTAWCZYCH

14.02.2015

Zapraszamy na naszą MECHANIKĘ SAMOCHODOWĄ z samochodami DOSTAWCZYMI !!!

tel.: 510 119 257 - Pan Michał Sibiga
Test lubryfikacji JLM - Fiat 125p

28.03.2013

Zobacz film z trasy testu - 5500 km Fiatem 125p z przyczepą kempingową Niewiadów !
Fugazi Diesel Gaz

05.12.2012

Uwaga !!!

Nowy projekt w Fugazi - "Fugazi Diesel Gaz"

Szczegóły na  tej stronie
Fugazi w assistance

20.09.2011

Firma Fugazi "Autoryzowanym Serwisem" - STAG !!!

Czyli assistance w podróży po Polsce.

 

Montując instalacje gazową STAG, polskiej firmy AC S.A. w Firmie Fugazi Sp.J.,otrzymujesz książeczkę gwarancyjną(biała książeczka), z wykazem Autoryzowanych Serwisów STAG.

Szczegółowe informacje i aktualna lista warsztatów PWS na:                     www.ac.com.pl/pl/doc/322/warsztaty-partnerskie
Czysta klimatyzacja

05.04.2011

Nowatorska technologia firmy TUNAP stosowana przez naszą firmę daje gwarancje skuteczności dezynfekcji parownika klimatyzacji wraz z całym układem kanałów wentylacji.

 

Aby dowiedzieć się jak to działa zobacz film.

 

 
Stop dla gryzoni

04.04.2011

Jeśli masz problem z gryzoniami powodującymi zniszczenia w Twoim samochodzie ZOBACZ KONIECZNIE

 

 

Jednorazowe zabezpieczenie preparatem TUNAP 398 wystarcza na półroczną ochronę silnika oraz innych podzespołów.

Teraz kosztuje tylko 30 zł.


zobacz ulotkę

 

 
Toyota zaczyna współpracę z Landi

18.10.2010

Landi Renzo Spa jako swiatowy lider w dziedzinie eko-mobilnosci rozpocznie wspolprace z Toyota która oferuje dwa modele sukcesu: Aygo i Yaris. Jest to kolejny dowód poziomu technologicznego dla Landi Renzo.
Ceny paliw nie pójdą w dół

18.10.2010

Spadki cen paliw, jakie mieliśmy okazję obserwować w ostatnim tygodniu września, jak widać, nie były stale. Od początku października firma REFLEX analizująca rynek paliw odnotowuje stały wzrost cen.
Od 1 do 8 października ceny oleju napędowego wzrosły w hurcie
w Orlenie o 90 PLN/1000 l, do poziomu 3 362 PLN/1000l,
w Lotosie o 67 PLN/1000 l, do poziomu 3 339 PLN/1000 l.
Najmniejszą skalę wzrostu odnotowano w przypadku oleju opałowego lekkiego, który podrożał o 30 - 32 PLN/1000 l.

Podwyżki w cenach paliw w detalu określono na poziomie 4 gr za litr w przypadku Eurosuper 95 i 3 groszy za litr w przypadku oleju napędowego. LPG poszło w górę najmniej, bo tylko 2 grosze na litrze.

Naturalnie nie we wszystkich regionach kraju podwyżki są takie same, dlatego ceny przy dystrybutorach mogą się różnić o 6-7 gr w przypadku benzyny i 5-6 gr w przypadku oleju napędowego.

Oprócz ceny baryłki w Brent, na finalną cenę paliw na stacjach wpływ ma również kurs dolara i popyt na produkty ropopochodne, który w minionym tygodniu spadł aż o 6,4 proc. Nie należy się więc w najbliższym czasie spodziewać, że ceny paliw znów spadną.
Nowość - instalacje lovato smart !

18.10.2010

Lovato to nowy, funkcjonalny, wydajny i oszczędny wielopunktowy system wtrysku sekwencyjnego. Sterownik dający możliwość łatwiejszej instalacji i obniżenia kosztów jest w stanie przetworzyć w bardzo zaawansowany sposób sygnały z systemu benzynowego, powodując iż sygnał MAP jest już nie potrzebny. Wprowadzona nowa listwa wtryskowa może być zastosowana w wersji z 4 wtryskiwaczami jak i również w wersji 2+2 dla siłowników BOXER oraz innych specyficznych silników. Ponadto, na listwie zabudowany został czujnik temperatury i ciśnienia gazu.

 

Lovato jest gwarantem prawidłowego funkcjonowania najnowszego systemu SMART.
System SMART jest atrakcyjną propozycja zarówno pod względem technicznym jak i cenowym, tak bardzo oczekiwaną przez montażystów oraz ich klientów.
LR zakupiła udziały Baytech Corp.

18.10.2010

Landi Renzo USA Corporation, spółka należąca w całości do Landi Renzo SPA, zawarła umowę zakupu 100 % udziałów w Baytech Corporation, jedynej spółki na rynku amerykańskim posiadającej certyfikat CARB na systemy gazowe dla pojazdów grupy General Motors.
Landi Renzo przejmuje AEB

18.10.2010

Konsolidacji branży autogazu ciąg dalszy – we Włoszech doszło na początku lipca 2010 do przejęcia AEB (Alternetive Fuel Electronics) przez potentata lokalnego i światowego rynku, firmę Landi Renzo. Współpraca obu podmiotów już wcześniej była ścisła, teraz jednak zostanie zacieśniona jeszcze bardziej.

 

Porozumienie w sprawie nabycia 100% akcji producenta elektroniki do samochodowych instalacji gazowych podpisano 1 lipca 2010 r. Transakcja opiewa na kwotę ok. 42 mln euro, jednak dokładna suma zostanie dopiero obliczona na podstawie danych o wartości aktywów AEB w dniu 30 czerwca. Jak czytamy w informacji opublikowanej na stronie internetowej przejętej firmy, przejęcie nastąpiło w celu uzyskania przez Landi Renzo szerszego dostępu do specjalistycznej wiedzy AEB w dziedzinie elektronicznych układów sterujących do instalacji LPG i CNG, zwłaszcza przez pryzmat rynku wtórnego. Operacja nie wpłynie na prowadzoną przez nabytą spółkę współpracę z innymi graczami w branży.
Silverstone zdobyte!

18.10.2010

Udział napędzanych LPG Fordów Focusów w wyścigach serii BTCC powoli zamienia się w dominację. Weekend na legendarnym torze Silverstone należał do kierowców Team Aon – Toma Chiltona i Toma Onslow-Cole'a. Tak udanej rundy nasi faworyci nie odnotowali nigdy przedtem, ale widać, że zasmakowali w wygrywaniu.Wiadomości   Kontakt   Facebook   FB Fugazi Autoserwis   FB Fugazi DieselGaz   YouTube   STAT4U   Klauzula Informacyjna  
Fugazi 2010 ©